[Sugestie] - Puncte de WAR

In jos

[Sugestie] - Puncte de WAR

Mesaj  GHz la data de Lun Ian 10, 2011 10:05 am

Este un lucru pe care l-am observat pe multe servere straine.
O mica descriere: Pe server cei din gasti sau mafii fac war-uri sau mini war-uri. Pt ce? Pentru a nu se plictisii si pt a-si arata puterea. Dar acest lucru e vazut doar de Lideri si membrii factiunii. Civilii nu stiu care e cea mai puternica mafie sau gasca in cartier.
Aici vine propunerea mea.
Dupa cum am spus, pe multe (peste 50%) servere straine am observat ca folosesc "puncte de war"!
Ce sunt aceste asa zise "puncte de war"?
Ele sunt zone din oras, care vor fi cucerite de gasti sau mafie.Aceste locuri pot fi atacate doar de lider sau co-lider.
La ce sunt ajutor aceste zone?
Aceste zone contin depozite sau ascunzatori, pe care mafia sau gastile le pot folosi pt a ascunde droguri, arme. Dar asta nu e tot. Dupa ce cuceresti o zona, toti membrii care au participat la cucerire primesc automat o suma de bani in functie de rank-ul din factiune!
Uite si treaba care ii face pe jucatori sa fie online.
O data ce zona e cucerita trebuie sa fie si aparata pt a nu fi cucerita de dusmani!!
Cu cat o gasca sau mafie cucereste mai multe astfel de zone, cu atat ea este mai puternica, primeste mai multi bani, si oarecum este mai respectata!
Si ca la jocul original, acea zona va avea culorile gastii sau mafiei care o detine!!

Stiu ca nu este usor de realizat, dar acest lucru ar face jucatorii sa fie mai activi, si poate aduce jucatori noi, pt ca nu este asa folosit in Romania!!

GHz

Data de inscriere : 01/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: [Sugestie] - Puncte de WAR

Mesaj  [CoA]PoKeR la data de Lun Ian 10, 2011 10:15 am

PRO

[CoA]PoKeR

Data de inscriere : 01/01/2011

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

PRO